Ga naar inhoud

Genieten van bloesem in de Betuwe

| Pleun

Zodra de eerste zachte lentedagen zich aandienen, verandert de Betuwe in een zee van bloesem. Eind maart start meestal de bloesemperiode en kleuren fruitbomen wit en zachtroze. Het is hét moment waarop de regio Arnhem zijn frisse, vrije karakter laat zien. De geur van appel- en perenbloesem hangt in de lucht, bijen zoemen tussen de takken en fietsers en wandelaars trekken er massaal op uit. Bloesem staat voor een nieuw begin, voor buiten zijn en samen genieten. Of je nu een middag wilt dwalen tussen de boomgaarden of een compleet weekend plant: in de Betuwe beleef je de lente op z’n mooist.

Wanneer kun je de bloesem zien?

De bloesem in de Betuwe bloeit doorgaans van eind maart tot begin mei, met april als absolute piekmaand. Kersen en pruimen bloeien meestal als eerste, vaak al eind maart of begin april, gevolgd door de perenbloesem en daarna de roze appelbloesem die tot in mei te zien is. Zo verandert het landschap wekenlang van kleur en sfeer. Het exacte moment van bloei is sterk afhankelijk van het weer, waardoor geen enkel bloesemseizoen hetzelfde is.

Lees verder

Waar zie je de bloesem in de regio Arnhem?

In de Betuwe ligt de bloesem in het voorjaar letterlijk voor het oprapen. Tussen de rivieren wandel en fiets je langs uitgestrekte boomgaarden, kronkelende dijken en sfeervolle dorpen waar fruitteelt al generaties lang het landschap bepaalt. In dorpen als Elst en Heteren rijd je over rustige landweggetjes langs rijen kersen- en appelbomen in volle bloei. Het open landschap zorgt voor weidse uitzichten op roze en witte bloesem, met volop ruimte om te genieten van frisse lucht en het echte lentegevoel.

Een van de mooiste plekken om dit te beleven is Park Lingezegen, het landschapspark tussen Arnhem en Nijmegen waar stad en platteland samenkomen. Hier wandel of fiets je langs bloeiende fruitbomen, open velden en waterpartijen. Ook Landerij de Park ligt in dit gebied en combineert natuur met beleving, onder andere met een vlindertuin en volop speelruimte voor kinderen. Wie houdt van bloemen kan terecht bij Pluktuin Hemmen, waar kleurrijke bloemenvelden zorgen voor een extra lente-uitje in de Betuwe.

Fietsen en wandelen

Eten en drinken tussen de boomgaarden

Een dag tussen de bloesem maakt hongerig. Gelukkig vind je in de Betuwe volop plekken om te pauzeren en te proeven van streekproducten.

Bij Landwinkel de Woerdt stap je binnen voor vers fruit, sappen en lokale lekkernijen, maar het echte genieten begint buiten. Het boerderijterras ligt direct aan de boomgaarden, waardoor je in het voorjaar letterlijk tussen de bloesem zit. Met uitzicht op bloeiende fruitbomen proef je hier huisgemaakte taart of een frisse appelsap van eigen bodem.

Ook Landwinkel de Zandroos is een fijne stop in bloesemtijd. Stap binnen voor verse streekproducten en neem iets lekkers mee voor thuis. Wil je ter plekke genieten, dan schuif je aan in de tuinkamer van Catootje, met uitzicht op de boomgaard. Wandel door de fruittuin terwijl kinderen speuren naar aanwijzingen, en rol bij mooi weer je kleed uit voor een picknick tussen de bloeiende bomen. Hier zit je letterlijk midden in de bloesem.

Ook op andere plekken in de regio is het natuurlijk mogelijk om te gaan picknicken. Neem een kleed mee, vul een mand met lokale producten en zoek een rustig plekje langs een dijk of in een park. Samen buiten eten, met uitzicht op een zee van bloesem, voelt vrij en ontspannen. Precies waar de regio Arnhem voor staat.

Fietsen tussen de vlinders

Evenementen in bloesemtijd

FAQ - Veelgestelde vragen over de bloesem

Meer inspiratie - Bekijk onze blogs