Ga naar inhoud
Sorry, deze activiteit is niet meer beschikbaar. Bekijk het actuele aanbod voor de beschikbare opties.

Getuigenissen – Niki Jacobs


Waar:
Arnhem

Wanneer:
t/m 18 september 2025

Zo kun je ons bereiken


6811 BP Arnhem
Plan je route naar Getuigenissen – Niki Jacobs

vanaf jouw locatie

Meer informatie


Precies tachtig jaar nadat Nederland werd bevrijd, komt Niki Jacobs met Getuigenissen: "Op deze avond vertel ik de verhalen van hen die het ondenkbare hebben meegemaakt, leen ik mijn stem uit aan hen die zelf niet meer kunnen spreken". In Arnhem staat deze voorstelling in de aanloop naar Bridge to Liberation.

Niki Jacobs: Op deze avond neem ik je mee langs de getuigenissen van het onvoorstelbare, n…

Precies tachtig jaar nadat Nederland werd bevrijd, komt Niki Jacobs met Getuigenissen: "Op deze avond vertel ik de verhalen van hen die het ondenkbare hebben meegemaakt, leen ik mijn stem uit aan hen die zelf niet meer kunnen spreken". In Arnhem staat deze voorstelling in de aanloop naar Bridge to Liberation.

Niki Jacobs: Op deze avond neem ik je mee langs de getuigenissen van het onvoorstelbare, naar die gebeurtenissen die de verbeeldingskracht te boven gaan. Het podium waar ik vanavond op sta stel ik in dienst van de waarheid. Van dat wat heeft plaatsgevonden. Het zijn de woorden en melodieën, geschreven en gezongen die ik meeneem op deze avond. Het zijn niet mijn woorden, het zijn ook niet mijn liederen, het zijn niet mijn ervaringen, het is niet mijn waarheid. Ik ben niet meer dan een doorgeefluik. Door een stem te geven aan de getuigenissen van hen die het ondergaan hebben, komen deze mensen weer even tot leven en zijn ze niet slechts slachtoffer - een van de miljoenen die stierven - maar mensen. Individuen, mensen zoals jij en ik, die gewoon een poging hebben gedaan tot leven.

Getuigenissen opgetekend in onder andere de boeken Babiy Yar (over massaslachting nazi's in Oekraïne 1941), Bij ons in Auschwitz (Arnon Grunberg), Amor Fati (Abel Herzberg over Bergen-Belsen) en De keuze (Edith Eger over Auschwitz) zijn de basis voor deze voorstelling van Niki Jacobs.

Jacobs zingt in het Jiddisch (de taal van de Europese Joden), het Hebreeuws (de taal van oude testament), Engels, Duits en Nederlands. De Nederlandse liedteksten voor deze voorstelling zijn geschreven door Brigitte Kaandorp en Jan Beuving. Samen met haar ensemble slaat zij met deze voorstelling een brug tussen het Europa van toen en de muziekliefhebber van nu.

â–º Niki Jacobs
Niki Jacobs is een Nederlandse zangeres en een van de belangrijkste vertolkers van het Jiddische lied. Opgeleid in Nederland, Londen en New York, begon ze met Nikitov en richtte zich later volledig op Jiddische muziek. Ze bracht meerdere albums uit en trad internationaal op, met voorstellingen als The Ballad of Mauthausen. Haar muziek slaat een brug tussen verleden en heden. Naast h

Prijzen

  • Gratis

Verken omgeving

Toon resultaten