Het ommetje Spankeren vormt samen met het ommetje Laag-Soeren een wandeling langs de Soerense Beek van bron tot IJssel.
Het ommetje Spankeren vormt samen met het ommetje Laag-Soeren een wandeling langs de Soerense Beek van bron tot IJssel.
De verbinding wordt gevormd door een wandeling over de Broekdijk door het Soerense Broek. Bij het ommetje Spankeren wandelen we vanuit de dorpskern naar de Soerense Beek, die in Spankeren de Assenbeek wordt genoemd. De Soerense Beek ontspringt bij de sprengkoppen en -beken in Laag-Soeren.
Sprengkoppen en - beken zijn gegraven om het water van de Veluwe, dat aan de Veluwezoom aan de oppervlakte komt, te kunnen gebruiken voor het opwekken van energie.
Tip: Combineer deze route met Ommetje Spankeren.
Je start de routebij Café-Restaurant De Harmonie, Harderwijkerweg 35, Laag-Soeren. Vervolgens steekt u:
Langs deze weg ziet u dat de Soerense Beek rechts van u in een wal ligt bij wasserij Barth Slijkhuis, de zogenaamde opgeleide beek. Aan de linkerkant van de weg kunt u de loop van de Bovenbeek zien. Bij het punt waar u de Bovenbeek kruist kunt u aan de rechterkant achter het weiland zien dat de Soerense Beek en de Bovenbeek heel dicht langs elkaar lopen. Hier hebben twee watermolens gestaan ‘Goedgedacht’ en ‘Welbedacht’’. U loopt de professor Winternitzlaan helemaal uit.
Aan het einde van de professor Winternitzlaan komt u bij de Jut van Breukelerwaardlaan. Bij deze T-splitsing gaat u linksaf. Iets naar links ligt het gebouw van de ijsvereniging; de ijsbaan werd gevoed met het water uit de Bovenbeek. U loopt door tot aan de professor Huetlaan. Hier gaat u rechtsaf. Aan het einde van deze laan bent u weer terug bij Café-Restaurant De Harmonie. Dit is het einde van de route.